cube 3d logo
kanał youtube druk 3d
None

Eventy,imprezy i pokazy.

 

Mieliśmy, ekipa Cube3D, ostatnio niewątpliwą satysfakcję z uczestnictwa w trzech wydarzeniach. Celowo nie używamy angielskiego słowa na „e” czytanego przez „i”, bo nie lubimy niepotrzebnego zaśmiecania języka ojczystego nadmiarem zapożyczeń.

Pierwszą i największą imprezą były targi, a właściwie pokaz technologii 3D Show Printer & Scanner odbywający się w 21 i 22 listopada w auli głównej Politechniki Warszawskiej. Byliśmy jednymi z ponad 50. wystawców pragnących pokazać światu, że druk 3D jest już rzeczywistością, a nie jedynie snem o przyszłości. Miło było zobaczyć na własne oczy, jak rozwija się branża druku 3D w Polsce, a pojawienie się wśród nas takich potęg światowego rynku jak Verbatim dobitnie pokazuje, że ten pomysł na biznes ma przyszłość.

Naszym pomysłem na te targi było pokazać nie tylko to, że w ogóle możemy drukować, ale dać beneficjentom druku 3D, naszym potencjalnym klientom, sposobność do zapoznania się z zastosowaniem tej metody produkcji w życiu codziennym. Stąd nasza ekspozycja nieco różniła się od tego, co pokazywali nasi koledzy. Trzeba przyznać, że ten pomysł bardzo się spodobał. Przez całe dwa dni targów przychodzili do nas zwiedzający pytając: „Po co to wszystko? Do czego może służyć druk3D?” Na te pytania mieliśmy pełną gablotkę odpowiedzi. Od wydrukowanych na podstawie danych z tomografu komputerowego elementów szkieletu ludzkiego, służących za pomoc chirurgowi przy planowaniu skomplikowanych operacji, przez wydruki prototypowych urządzeń, aż po drobne i rozdawane każdemu, kto chciał gadżety-breloczki. Tak jak przypuszczaliśmy, największą ciekawość wzbudzała jednak wydrukowana replika pistoletu Glock19. Ten pistolet to też nie tylko przykład co można wydrukować ale przede wszystkim odpowiedź na zapytanie o produkcję lekkich rekwizytów do kina i teatru. Już nie możemy się doczekać tego, co zobaczymy za rok.

Cube3D było w tym tygodniu także uczestnikiem wydarzenia Miasteczko Myśli organizowanym przez Orange Polska w siedzibie tejże firmy w Warszawie. Po szalenie ciekawej dyskusji o wyzwaniach czekających na drodze do pełnej cyfryzacji naszego świata, uczestnicy panelu dyskusyjnego mogli na własne oczy przekonać się, że tu w Polsce, na ich własnym „podwórku”, najnowsze technologie, do których druk 3D wciąż się zalicza, mają szerokie zastosowanie. Wszyscy mogli zobaczyć działającą przez cały czas spotkania drukarkę 3D, a także obejrzeć i dotknąć każdy z przygotowanych przez nas przykładów wydruku trójwymiarowego. I znów spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem! Jak nam powiedzieli organizatorzy: „Rzadko zdarza się, aby jakiś „pokaz” wygrał zawody z lunchem”. NAM SIĘ UDAŁO !

Zostaliśmy także zaproszeni do udziału w konferencji InfoMeet we Wrocławiu połączonej z targami pracy dla rynku IT. Było to kolejne spotkanie z naszymi potencjalnymi klientami. Druku3D jest niejako naturalnie związany z branżą IT, tak więc zainteresowanie i tu było wielkie. Kilka godzin opowiadania o możliwościach technologii zaowocowało co prawda lekką chrypą, ale z pewnością było tego warte.